پربحث‌های امروز

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته


سرخط اخبار

اظهارات مسئولان بانک مرکزی تاکنون حاکی از این است که تاکنون حدود 7 میلیون سکه تمام بهار آزادی به وزن 56 هزار و 931 کیلوگرم (56 تن و 931 کیلوگرم) سکه پیش‌فروش شده

برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان یکی از مهمترین جرائم فضای سایبر به شمار می‌رود و به گفته کارشناسان، متاسفانه وقوع این جرم بیشتر به‌علت عدم رعایت موارد ساده ایمنی از سوی کاربران و شهروندان است که توصیه‌های پلیس فتا را جدی نمی‌گیرند.

اکبر ترکان با حمایت تمام قد از گران شدن نرخ دلار،‌ تلاش دولت برای جلوگیری از افزایش نرخ ارز را عبث عنوان کرد و "شلخته بودن" را یکی از ویژگی‌های تولید خودرو و قطعه در کشور دانست.

در سراسر جهان حدود ۳۸ معدن الماس معروف وجود دارد و بزرگترین معادن الماس در دست بزرگترین شرکت‌های الماس است.

به‌طور کلی، برای آن دسته از فعالان بازاریابی و مدیران کسب‌وکاری که از ابزارهای دیجیتال برای جلب بازارهای هدف خود استفاده می‌کنند، موفقیت در آن است که اطلاعات صحیح به سرعت و در کوتاه‌ترین زمان به مشتریان بالقوه مخابره شود.

آری، بحران آب دروغ است. اما وضعیت خاک ما به عنوان ریشه گاه حیات، در ایران در مخاطره است

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: پیش بینی شده در ایام نوروز ۱۶۰ فروند هواپیمای فعال داشته باشیم که روزانه به طور میانگین ۹۰۰ پرواز انجام می دهند

امروز با نصب سکوی تمام ایرانی فاز ۲۲ پارس جنوبی علاوه برنمایش توان داخلی،ظرفیت برداشت از میدان مشترک پارس‌جنوبی روزانه ۵۶.۶ میلیون‌مترمکعب گاز غنی و ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی افزایش می یابد.

این روزها بازار کارگران خدماتی داغ است. کارگرانی که یا کارگر ساختمانی هستند یا از سر بیکاری به سمت کارگر نظافتچی،دادزنی و دستفروشی رجوع کرده اند.

برخی موانع عمومی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران را باید برطرف کرد تا راه ورود این سرمایه‌گذاران کشور همسایه به ایران باز شود.

رفتار بازار مسکن این روزها بعد از افزایش متوسط 15 درصدی قیمت به سمتی حرکت کرده است که پیش‌بینی‌ها را سخت کرده و باعث شده تا اکثر سازنده‌ها و فروشنده‌ها تصمیم قطعی برای فروش را به سال ۹۷ موکول کنند.

مدیر یک پیام‌رسان بومی گفت: مراحل پایانی اختصاص تسهیلات 5 میلیارد تومانی حمایت از پیام‌رسان‌های بومی را می‌گذرانیم که پیش از پایان سال این تسهیلات را دریافت کنیم اما علیرغم تسهیل شرایط ضمانت به سفته، هنوز پیدا کردن ضامن معتبری که پشت سفته را امضا کند برای برخی شرکت‌ها سخت است.

یک اقتصاددان گفت: نسخه صندوق بین‌المللی پول برای الگوی توسعه اقتصادی دنیا شکست خورده اما ما همچنان در کشور علی‌رغم وجود اقتصاد مقاومتی اجرا می‌کنیم.

اغلب نیروگاه‌های خصوصی کشور به دلیل عدم وصول بخش زیادی از مطالبات خود بابت تولید برق با مشکلات مالی روبه‌رو هستند به گونه ای که نیروگاه‌های دماوند و شهید منتظر قائم برای پرداخت حقوق کارکنان به مشکل برخورده‌اند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سازمان مالیاتی آمادگی دارد نرخ مالیاتی بخش تولید را از 25 درصد به 20 درصد کاهش دهد تا برای خروج از رکود و رونق اقتصادی گامی در بحث مالیات برداشته شود.

انتشار آمار ضعیف از اقصاد چین و ژاپن، ایجاد نگرانی‌ در مورد رکود اقتصادی و انتشار آمارهای غیررسمی در مورد افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت در بازارهای جهانی را کاهش داد و هر بشکه 66.45 دلار فروخته شد.

مسوولان و اقتصاددانان در هفتمین همایش «سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید» رمز عبور اقتصاد از تورم مزمن را تشریح کردند.

امروز بزرگان و سیاست‌گذاران اقتصادی در هفتمین همایش سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید، شیوه سیاست‌زدایی از سیاست پولی را بررسی خواهند کرد.

روند کم‌نوسان بازار سهام در شرایطی ادامه دارد که به‌نظر می‌رسد تعدد «عدم قطعیت‌ها» منجر به رفتار چندگانه معامله‌گران شده است.

بر اساس نطریه مازلو، نیازمندیهای انسانها دارای سطوح اولویت بندی شده است و نیازهای اقتصادی مانند نیاز به خوراک و پوشاک و مسکن در اولویت اول تامین قرار دارند. برآن اساس، در صورت عدم تامین نیازهای اولیه انسانها، امکان فکر و اندیشه برای تامین نیازهای سطوح بالاتر بی معنی بوده و امکان پذیر نیست.

مسوولان دولتی همواره در برنامه‌های خود از استقلال بانک مرکزی حمایت می‌کنند؛ اما در عمل بررسی‌ها نشان می‌دهد که استقلال سیاست‌گذار پولی تنها در حد صحبت‌ها و شعارها باقی مانده است. تجربه کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد عبور از بانک مرکزی سنتی به یک بانک مرکزی مدرن و مستقل نیاز به یک نقشه راه دارد.

به‌صورت کلی هرگونه تغییرات در عرضه و تقاضای ارز اثرات شدیدی بر بازار کم عمق داخلی دارد.

داود سوری، در تحلیلی از ضرورت توجه به زیربخش های اقتصادی از منظر اقتصاد کسب و کار می نویسد:

پس از اقدام مناسب سیاست‌گذار، تقاضای احتیاطی از بازار کنار رفت تا با مدیریت نوسانات آرامش به بازار بازگردد.

فساد و تعارض منافع، دوقلوهای جدانشدنی هستند، تا تعارض منافع وجود داشته باشد، فساد هم وجود دارد و تا اقتصاد از چنبره دولت رهایی نیابد، تضاد منافع هم عمیق‌تر و عمیق‌تر می‌شود.

یک کارشناس مالی با بیان اینکه تنها راه حل گرداب ارزی تصمیم جدی مسئولین در استفاده از سیاستهای اقتصاد مقاومتی است گفت: وضعیت سال آینده بازار ارز در کشور ما از وضعیت فعلی بهتر نخواهد بود.

چندین هفته از افزایش نرخ ارز گذشته و اینک نرخ‌ها در بازار ارز به بالاترین ارقام رسیده است، با این وجود مسئولان به‌ویژه سازمان توسعه تجارت به عنوان متولی اصلی در بخش تجارت در این باره هیچ اظهار نظری نکرده و هیچگونه پیشنهاد یا دستورالعملی برای مواجهه تجار با این روزها اعلام نکرده‌ است.

اصلاح نظام اقتصادی ایران در بخش‌های مهم و اساسی خود که بر مدار روابط «سرمایه‌داری رفاقتی» اداره می‌شوند، یکی از مهم‌ترین اولویتهای اقتصاد ایران، برای تبدیل شدن به یک اقتصاد پویا و رقابتی است.

هرچند بخش قابل‌ملاحظه‌ای از عوامل موثر بر قیمت ارز در هفته‌های اخیر تصمیم سیاسی بعضی کشورها در محدود کردن حواله‌های ارزی ایران بوده است، اما اراده‌ بانک مرکزی ایران و دولت آقای روحانی بر مقابله با این افزایش از مجرای متغیرهای اقتصادی قرار گرفت.

در صورت تصویب مجوز ترخیص خودروهای در گمرک مانده زمینه برای ایجاد انحصار و رانت برای افرادی که در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش اقدام به وارد کردن خودرو به گمرکات کرده بودند، ایجاد می‌شود.

در دنیای امروز با توجه به اینکه تعداد زیادی از کشورهای عقب‌مانده با مشکل گرسنگی جمعیت خود دست به گریبانند، مسئله فقر بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. 

بسته کنترل التهاب ارزی با پیشنهاد سود سپرده ۲۰ درصدی در شرایطی آغاز می‌شود که روند متغیرها در بازار سهام حاوی نکات جذابی است. سطوح بالای قیمت جهانی کالاها، عدم کاهش شدید نرخ دلار در صورت رفتار عقلایی سیاست‌گذار و موقت بودن افزایش نرخ سود، همچنان انتظار بازدهی بورس در یک سال آینده را بهتر از سپرده‌های بانکی نشان می‌دهد. همچنین عرضه اوراق ۲۰ درصدی از امروز، رفتار یک گروه از متقاضیان بازار املاک را متاثر می‌کند.

معمولا در شرایطی که نرخ ارز تحت تاثیر فشار بازار افزایش می‌یابد برخی از تحلیل‌گران به قاعده‌ای آشنا و پرکاربرد اشاره می‌کنند و می‌گویند نرخ ارز بایستی مطابق تفاوت تورم ایران و میانگین وزنی شرکای تجاری ایران افزایش یابد.

عواقب نظام چندنرخی ارز چیست؟ چه اتفاقاتی در انتظار اقتصاد کشور است؟

سرعت رشد نرخ ارز به گونه‌ای است که دلار در حال نزدیک شدن به مرز 5000 تومان و سکه نیز حدود 40 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

نوسانات روزهای اخیر در بازار ارز موجب شد تا برای چندمین بار قیمت دلار در چند روز اخیر رکورد 4 هزار و 800 تومان را بزند و به قیمت 4 هزار و 850 تومان هم برسد.

به گفته رامین سیدامامی خواننده گروه هایپر نوا و فرزند کاووس سید‌امامی، این استاد جامعه‌شناسی و فعال محیط زیست در تاریخ چهارم بهمن ۱۳۹۶ بازداشت شد و جمعه ۱۹ بهمن خبر درگذشت وی در زندان اوین را به اطلاع خانواده‌اش رساندند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به اقدام غیر ورزشی شرکت سامسونگ در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ گفت: رفتار نادرست صورت گرفته با چنین شیوه ای قطعا تاثیر بسزایی بر مردم ایران و دیدگاهشان نسبت به محصولات سامسونگ خواهد گذاشت.

بازار از دو محل شگفتی می‌آفریند؛ گاهی از فرش به عرش می‌رساند، گاهی به خاک سیاه می‌نشاند.

نسخه نوقا سیستم عامل اندروید محبوب ترین نسخه از این سیستم عامل لقب گرفت و تازه ترین نسخه اندروید موسوم به Oreo رتبه ای بهتر ازششم کسب نکرده است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادرو دریانوردی گفت: وضعیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور باید مورد سنجش قرار گیرد تا بدانیم چه مدت زمانی برای سرویس دهی به کشتی ها صورت می گیرد و پس از آن در راستای کمی سازی گام برداریم.

بازار ارزهای دیجیتالی نصف شد! ر واقع، سرمایه‌گذارانی که سرمایه خود را به ارزهای دیجیتالی اختصاص داده بودند، به‌منظور اجتناب از زیان بیشتر، دارایی‌های خود را به حراج گذاشتند.

سازمان هواشناسی از کاهش دما و بارش در ۱۰ استان کشور طی امروز و فردا خبر داد و اعلام کرد: هوای تهران فردا ۵ درجه سردتر می‌شود.

وزیر نیرو در حاشیه بازدید از محل آتش سوزی در ساختمان اداری تولید برق حرارت گفت: سلامت شهروندان و بازگشت سریع آنان به زندگی عادی مدنظر وزارت نیرو است

بالا رفتن جهشی نرخ دلار در روزهای اخیر باعث شده تا این سوال به ذهن متبادر شود که آیا اساسا این روند توقفی هم خواهد داشت یا خیر؟

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: در آتش‌سوزی ساختمان برق حرارتی قسمتی از اسناد راکد دچار حریق شده و تمامی اسناد مهم و طبقه‌بندی شده روز گذشته از محل تخلیه شده است.

عضو شورای پول و اعتبار درباره نوسانات نرخ ارز گفت:در جلسه شورای پول و اعتبار رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که این نوسانات کنترل می شود، چرا که در سنوات گذشته نیز در دی ماه و بهمن ماه افزایش نرخ دلار را داشتیم.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق از مشارکت شرکت‌های ایرانی و چینی در آب و برق کشورهای ثالث خبر داد.

گرانی دلار، اعلام پاداش شب عید و بالا رفتن قیمت ها در دهه فجر را در بهترین حالت می توان ناشی از سهل انگاری تلقی کرد.

قیمت تخم مرغ دوباره افزایش یافت و به ۱۵ هزار تومان رسید، این در حالی است که ستاد تنظیم بازار نرخ این محصول را ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین کرده است.

مقامات چینی گفتند، همچنان در حال بحث در این باره هستند که آیا باید تانکر ایرانی سانچی را که ماه گذشته با ۳۲ خدمه غرق شد از آب بیرون بکشند یا نه.

ملکی گفت: با مسدود شدن جاده‌ها هزینه ترابری افزایش می‌یابد،در نهایت این افزایش قیمت بر نرخ عرضه دام و به دنبال آن گوشت اعمال می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار در بازار آزاد امروز ۱۴۶هزار و ۱۴۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی یک‌‌میلیون و ۵۰۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است، ضمن آنکه قیمت دلار در بازار آزاد ۴۶۸۵ تومان شد.

عاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری برای بازگشایی جاده قدیم تهران-قم یکی از مشکلات انجام عملیات بازگشایی محور تهران قم و تهران-ساوه در شب گذشته را خودروهای رها شده عنوان و تاکید کرد : مالکان برای همکاری و جابجایی خودروها به محل توقف خودرو‌ها بازگردند.

در فاصله زمانی ششم تا هشتم بهمن ماه سال جاری در مجموع ۵.۲ میلیارد مترمکعب در قالب باران و برف در کشور بارش داشتیم با این وجود هنوز نسبت به میزان بارش های سال گذشته ۳۹ درصد منفی هستیم.

طی چند روز گذشته برف بیشتر نقاط غربی و مرکزی کشور را در بر گرفت و مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورد. مشکلاتی که بیشتر از برف, ناشی از سوءمدیریت مسئولان مربوطه بودند و همچنان بر سر جای خود باقی هستند.

در حالی مسئولان شرکت فرودگاه‌ها از آغاز انجام پروازهای فرودگاه مهرآباد خبر دادند که یکی از مسئولان ایستگاه ایرلاین‌های داخلی گفت: مسئولان فرودگاه اجازه ورود و فرود هواپیما را به فرودگاه مهرآباد نمی‌دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی از خروج سامانه سرد و بارشی در سه شنبه ۹ بهمن‌ماه از سمت شرق و شمال شرق کشور خبر داد و گفت: این بارش‌ها مبنی بر رفع خشک‌سالی نیست و باید دقت داشت که خشک‌سالی در کشور پابرجاست.

عضو هیئت‌ عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:‌اطلاعات جعبه سیاه (VDR) نفتکش سانچى، شناور فله بر کریستال و نیز مصاحبه هاى صورت گرفته از پرسنل شناور فله بر صورت صحیح و بدون خدشه اى در اختیار این سازمان قرار گرفت.

مديركل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتي و معدني سازمان توسعه تجارت ايران از رشد 10 درصدي صادرات قطعات و لوازم يدكي انواع خودرو در 9 ماهه سال جاري خبر داد.

سخنگوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: محورهای شریانی آزاد راه زنجان - قزوین ، قزوین- رشت محور قدیم قزوین - رشت، هراز، ساوه - بوئین زهرا، محور قزوین - همدان، تهران - قم، مسیر تهران- ساوه و کرج - چالوس با بارش برف بسته شده است.

سازمان هواشناسی با اعلام بارش برف و باران در ۱۹ استان کشور نسبت به کاهش دما به منفی ۲۰ درجه در برخی مناطق کشور از جمله استان‌های آذربایجان شرقی و غربی هشدار داد.

کاهش بیشتر ارتفاع آب در پشت سد دز، ایمنی سازه این سد را به مخاطره می اندازد. ارتفاع ۳۰۶ متری آب در پشت مخزن سد دز در حالی است که بخش قابل توجهی از این ارتفاع را نیز رسوبات تجمع یافته ۵۵ ساله تشکیل می دهد.

در حالی که ارزش دلار در برابر یورو از زمان روی کار آمدن ترامپ ۱۷ درصد افت داشته است مقامات آمریکا طی روزهای گذشته اظهارات متناقضی را در خصوص منافع افت ارزش دلار برای اقتصاد آمریکا بر زبان رانده اند.

عضو هیئت ‎‌عامل سازمان بنادر از پایان مصاحبه با پرسنل شناور چینی فله‌بر کریستال خبر داد و گفت: نمی‌توان زمان اعلام نتیجه رمزگشایی جعبه سیاه سانچی را پیش‌بینی کرد. نتیجه اطلاعات نزد کمیته بررسی سانحه سانچی محرمانه است.

خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت حمل و نقل چین خبر داد توافقی برای انجام تحقیقات مشترک پیرامون حادثه برخورد نفت‌کش ایرانی و کشتی باری چینی، میان نمایندگان چین، ایران، پاناما و هنگ‌کنگ به امضا رسید.

ابرسازه ۲۵۳۰تنی فاز ۱۴ پارس جنوبی به‌عنوان نخستین سکوی این فاز، روز گذشته با موفقیت کامل در محل این پروژه نصب شد و شمارش معکوس برای آغاز تولید روزانه ۵۰۰میلیون فوت‌مکعب گاز غنی از این سکو آغاز شد.

بر اساس محاسبات بانک مرکزی، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به دی‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه در ۱۳۹۵، معادل ۱۰ درصد است.

اختتامیه چهاردهمین اجلاس کمیته مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلاروس با حضور محمد شريعتمداري وزير صنعت، معدن و تجارت، مجتبي خسروتاج معاون صادراتي وزير صنعت، معدن و تجارت و رييس سازمان توسعه تجارت ايران ، ویتالی به ووک وزير صنايع جمهوري بلاروس و جمعي از مسوولان دو كشور برگزار شد.

سرانجام شرکت اپل هم یک بلندگوی هوشمند به نام هوم پاد طراحی و روانه بازار کرد. پیش فروش هوم پاد از پس فردا آغاز می شود و علاقمندان از 9 فوریه می توانند آن را خریداری کنند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر ودریانوردی خبر از بازگشایی پلمب جعبه سیاه کشتی سانچی و کشتی چینی داد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که این کمیسیون افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده را ممنوع کرده است.

شورایعالی شهرسازی و معماری با تعیین تکلیف ساخت و سازهای خلاف پروژه پدیده شاندیز در صورت تحقق سه شرط، موافقت کرد. این شورا موافقت مشروط خود را با افزایش سازه اصلی این پروزه تا ۳۲ طبقه را اعلام کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافقات جدید در جلسه با وزرای اقتصاد و صنعت و رئیس کل بانک مرکزی برای بازگشت آرامش به بازار ارز خبر داد و گفت: قیمت ارز در روز‌های آینده کاهش خواهد یافت بنابراین مردم نباید سرمایه‌های خود را به این بازار ببرند.

آنتونی نوتو یکی از مدیران کلیدی توئیتر از این شرکت جدا می شود تا یک شرکت آنلاین جدید تاسیس کرده و آن را هدایت کند.

یک موسسه بین المللی با بیان این که وضعیت نابرابری درآمدی در جهان وخیم ترشده است اعلام کرد در سال میلادی گذشته هر دو روز یک نفر به جمع میلیاردها افزوده شده است.

دونالد ترامپ قصد داشت به اولین رئیس جمهور آمریکا در طی حدود دو دهه گذشته تبدیل شود که در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس شرکت می کند، اما تعطیلی دولت احتمالا برنامه او را به هم خواهد زد.

اپل که از سوی مقامات کمیسیون اروپایی به فرار مالیاتی با سوءاستفاده از قوانین سهل گیرانه ایرلند متهم شده، برای کاهش اختلافات با این کشور به دنبال پرداخت 16 میلیارد دلار در ماه مارس است

وزیر نیرو با اشاره به کاهش بارندگی در کشور به کمترین رقم در ۴۷ سال گذشته گفت: با کمک مردم در سال آینده به گونه ای عمل می کنیم تا آب شرب جیره بندی نشود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مشکل عمده پروژه‌های عمرانی کشور محدودیت منابع مالی است، از ابتکارات جدید دولت برای تأمین مالی خبر داد و گفت: در افتتاح قطعه یک آزادراه تهران-شمال تأخیر داریم.

مهلت تعیین شده برای توافق درباره لایحه بودجه آمریکا به سر آمد و روند تعطیلی نهادهای دولت فدرال آغاز شد.

اداره امور اقیانوسی دولت چین اعلام کرد، سوخت نفتکش ایرانی که هفته گذشته در آبهای دریای چین شرقی غرق شد احتمالا اکنون در حال نشت کردن به آب دریاست

از ابتدای سال آبی جاری میانگین بارش در استان اصفهان ۶ میلی متر، خراسان جنوبی یک میلی متر، سمنان ۷ میلی متر، سیستان و بلوچستان ۲ میلی متر، قم ۷ میلی متر، کرمان ۸ میلی متر و یزد ۳ میلی متر گزارش شده است.

در حالی مدیر فروش ایرباس نسبت به تاخیر ارائه پیش‌پرداخت‌ قرارداد خرید هواپیماهای ایران‌ایر هشدار داده که قائم مقام وزیر راه از احتمال خروج سفارشات ایران از خط تولید این کمپانی هواپیماسازی خبر داده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه سند استراتژیک ایران در اقتصاد دیجیتال تا یک ماه آینده تدوین می شود، گفت: قرار شد پس از تدوین این سند، برای بررسی به دولت فرستاده شود تا در 6 ماه آینده بتوانیم سند توسعه اقتصاد دیجیتال را در کشور داشته باشیم.

رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: تلاش مي‌كنيم بودجه جاري و عمراني استان‌ها را افزايش دهيم. سياست فقرزدايي و اشتغال را علي‌رغم اين كه با محدوديت منابع مواجهيم در اولويت داريم.

میکاییل کلوربرشتولد سفیر آلمان ایران با بیان اینکه شرایط برای بهبود بیش از پیش روابط اقتصادی دو کشور مهیاست، گفت: ایران رشد اقتصادی بسیار خوبی داشت که برای ما رویایی است. در این مسیر نیز آلمان تلاش می‌کند به ایران کمک کند تا اثرات مطلوب این رشد برای مردم عادی ملموس شود.

براساس آمار متغیرهای پولی و بانکی حجم نقدینگی کشور در پایان آبان ماه امسال به ۱۴۲۴ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

دولت چین اعلام کرد نفتکش سانچی که در دریای چین شرقی غرق شده، دو لکه نفتی به وسعت ۱۰۹ کیلومترمربع (۴۲ مایل مربع) بر جای گذاشته است.

دو سیستم هوش مصنوعی که توسط مایکروسافت وشرکت علی بابا ابداع شده، موفق شدند در یک آزمون روخوانی دشوار که توسط دانشگاه استنفورد برگزار شد، انسان را شکست دهند.

رویترز اعلام کرد ایران در سال 2017 به تعداد444 هزار و 600 خودرو به ایران فروخت و جبران کاهش خرید انگلیس و چین توسط ایران جبران شد.

گارتنر، یکی از مهمترین موسسه های پژوهشی و مشاوره امریکایی است که در زمینه ارائه خدمات، تحقیق، پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می کند.

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد واردات نفت هند از ایران در دسامبر احتمالا بالاترین میزان در ۹ ماه گذشته بوده که کمک کرد صادرات نفت این عضو اوپک به آسیا در ماه میلادی گذشته افزایش پیدا کند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت از تمامی کسب‌وکارهایی است که در چارچوب ضوابط و مبتنی بر قواعد بازار خدمت‌رسانی می‌کنند.

شرکت الکتریسیته سعودی که توسط دولت سعودی مدیریت می‌شود، با شرکت توکیو الکتریک پاور، نیسان موتور و تاکائوکا توکو قراردادی برای اولین پروژه پایلوت ساخت خودروی الکتریکی در عربستان امضا کردند.

یک مقام مسئول با اشاره به دستور وزیر کار برای پیگیری خارج از نوبت برقراری مستمری خانواده‌ جان باختگان حادثه نفتکش گفت: مستمری بازماندگان متوفیان این حادثه به زودی پرداخت می شود.

مدیر فروش شرکت هواپیماسازی ایرباس گفت ایران ده ها فروند هواپیمای مسافربری ای را که بر اساس مفاد برجام سفارش داده تحویل خواهد گرفت، اما این کار ممکن است بیش ازمدتی که قبلا طراحی شده بود به طول بیانجامد.

پس از وقوع حادثه نفتکش سانچی، ۵ نفتکش دیگر ایران با بار میعانات گازی از همین مسیر به سمت کره جنوبی حرکت کردند و نفتکش حسنا هم امروز راهی می شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: در صورت تأمین اعتبار، فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

مدیر کل امور مالیاتی کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور و مصوبه هیات وزیران به آن دسته از مودیانی که بیش از 50درصد اموال آنها خسارت دیده است، بخشودگی مالیاتی تعلق خواهد گرفت.

سخنگوی کمیته ایرانی بررسی وضعیت نفتکش سانچی مرگ تمام پرسنل نفتکش را تائید کرد و گفت: دسترسی به پیکر خدمه ممکن نیست.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفا وزارت نیرو، توسعه فعالیت اقتصادی کشور را مشروط بر تأمین آب مورد نیاز دانست و گفت: برنامه‌ها و اقدامات اجرایی باید در جهت افزایش بازدهی نهایی نهاده آب، عمل کنند.

توافق‌نامه نهایی خط اعتباری، میان سازمان جذب سرمایه‌گذاری خارجی ایتالیا موسوم اینویتالیا و بانک‌های صنعت و معدن و بانک خاورمیانه ایران به امضا رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد ادامه اجرای طرح ثبت گوشی های همراه گفت: در هفته آینده جلسه ای در سطح وزرا برای بررسی جوانب طرح رجیستری برگزار می شود تا در مورد اجرای فاز بعدی این طرح تصمیم گیری شود.

بر اساس گزارش شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های کشور در 9 ماهه سال جاری سهم مصرف سوخت گازوییل و مازوت در نیروگاه‌های کشور نسبت به سال گذشته به ترتیب 5 و 2.6 درصد کاهش پیدا کرده که این امر می‌تواند به معنی کاهش آلودگی هوا ناشی از مصرف سوخت در نیروگاه‌های کشور نیز باشد.

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران ، راه‌اندازی نهادهای اجتماعی- مدنی در محلات هدف را یکی از فعالیت‌های مورد توجه در برنامه ملی بازآفرینی اعلام کرد و گفت: برای ارتقای توانمندی ساکنین محلات این اقدام را پیشنهاد و تأمین ابزارهای مالی و حقوقی لازم را در دستور کار قرار دادیم تا در نهایت با ظرفیت‌سازی لازم باعث افزایش دانش، مهارت و کیفیت زندگی افراد شود.

گزارش‌های منتشر شده از سوی پژوهشگران امنیتی حاکی از آن است که باگ موجود در اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ، به همه کاربران اجازه می دهد تا وارد گروه‌های خصوصی در این پیام رسان شوند.

وزارت اقتصاد ایتالیا گفت، ایران و ایتالیا روز پنجشنبه یک موافقتنامه چهارچوب اعتباری را برای تامین مالی سرمایه گذاری هایی به ارزش ۵ میلیارد یورو (۶.۰۲ میلیارد دلار) در ایران به امضا رساندند.

سخنگوی گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد، بر اثر وزش باد شدید کشتی سانحه دیده ایرانی از سواحل چین فاصله گرفته و وارد منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن شده است.

شرکت سامسونگ در جریان نمایشگاه CES ۲۰۱۸ قابلیت جدید سنجش و شمارش میزان کالری موجود در غذا را توسط دستیار دیجیتالی بیکسبی گوشی‌های هوشمند معرفی کرد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این که خدمه نفتکش سانحه دیده ایرانی احتمالا در داخل کشتی هستند، گفت: اکیپ اطفای حریق ژاپنی‌ها امروز به وقت تهران (امشب به وقت چین) به محل وقوع سانحه می‌رسد.

مجری برنامه پایش با بیان اینکه طبق ماده ۲۹ قانون برنامه ششم دولت موظف بود که سامانه اعلام حقوق مدیران را راه اندازی و حقوق مدیران را در معرض دید عموم قرار دهد، تصریح کرد: تاکنون ۲۹۳ روز از سال گذشته و دولت هیچ اقدامی در این باره نکرده است

شرکت ان ویدیا، نمایشگرهای غول پیکر 65 اینچی را برای اجرای بازی های ویدئویی تولید و عرضه کرده تا سخت پسندان را راضی کند.

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه سود کامل سهام عدالت تا پایان سال به دهک های پایین جامعه پرداخت می شود. گفت: ارزش سهام عدالت امروز به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

در یک کلام و بعنوان یک عامل تعیین کننده و بسیار کلیدی این کشورها بجای "مجوز"، "ضوابط" میدهند.

با اجبار سازمان ملی استاندارد در اجرای استانداردهای ۸۵گانه خودرو و به‌دلیل مقرون به صرفه نبودن پراید در مطابقت با استانداردهای جدید، تولید این خودرو سال آینده به خط پایان خواهد رسید.

سازمان خصوصی‌سازی امروز به کسانی که مالک کل سهام یک‌میلیونی عدالت هستند، ۵۰هزار تومان و به مابقی حدود ۲۰ هزار تا ۲۶ تومان سود در فاز اول پرداخت می‌کند.

اقدام خلاف قانون دولت در انتصاب وزیر صنعت، معدن و تجارت به ریاست کارگروه تنظیم بازار و کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان؛ نتیجه‌ای جز تشتت مدیریت در بخش کشاورزی ندارد.

مرکز ملی فضای مجازی درباره اخباری که در ۲ روز اخیر به نقل از جلسه شورای عالی فضای مجازی منتشر شده اعلام کرد: آخرین جلسه این شورا اواخر آذر ماه بوده و تاکنون شورا جلسه جدیدی نداشته است.

در راستای توسعه و گسترش سطح همکاری های اقتصادی و تجاری فیمابین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، از ابتدای سال ۱۳۹۴ تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۶ بیش از ۳۰ هیات تجاری بین دو کشور مبادله شده است.

با توجه به بند 3 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر رعایت عدالت و کاهش شدت انرژی، ضروری است قیمت انرژی تنها برای «مشترکین پرمصرف» افزایش یابد که در نتیجه توزیع یارانه انرژی بین همه مشترکین عادلانه­‌تر می‌­شود.

پیام رسان ایرانی آی گپ اعلام کرده به فردی که بتواند اطلاعات رمزگذاری شده این شبکه پیام رسان آی گپ را هک کند، یک میلیارد تومان جایزه می‌دهد

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه حکم به لزوم پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش که دارای فرزند خردسال می باشند داد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از کشف دو انبار بزرگ لوازم آرایشی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته که به صورت قاچاق و با برچسب های جعلی وارد کشور شده بود خبر داد.

بر اثر برخورد دو کشتی در آب‌های ساحل شرقی چین که دیشب اتفاق افتاد، در مجموع ۳۲ نفر از خدمه کشتی شامل ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی ناپدید شدند.

تجمعات گسترده، اعتراضات شدید، شعار های تند بر علیه مقامات‌ کشور و تحصن های شبانه روزی مقابل دستگاه های حاکمیتی تنها بخشی از آثار زیانبار به اصطلاح جراحی صورت گرفته بانک مرکزی است.

پادشاه عربستان از ترس شورش های مردمی و برای جبران افزایش دو برابری قیمت بنزین و وضع مالیات ارزش افزوده امتیازات مالی جدیدی به شهروندان عربستانی اختصاص داد.

شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۳۸.۲۸۳ واحدی به پله ۹۶ هزار و ۲۱۲ واحدی رسید.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تصمیم گرفت تحریم‌های جدیدی ضد ایران وضع کند. این تحریم‌ها همزمان با پایان اغتشاش‌های اخیر و دومین سال اجرای برجام صورت می‌گیرد.

رویترز اعلام کرد:‌ امروز قیمت نفت با افزایش به بیشترین میزان ۲.۵ سال گذشته بشکه‌ای ۶۸ دلار معامله شد.

روز گذشته عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در مصاحبه با خبرنگاران از طرحی صحبت کرد که طبق آن کلاس‌های درس دانش آموزان در استان‌ های شمالی و سردسیر و تهران یک‌ ماه زودتر آغاز شود و در مقابل، یک‌ ماه در زمستان تعطیلی داشته باشیم. این که چه میزان کار کارشناسی و چند نفر ساعت پژوهش پشت این پیشنهاد قرار دارد, مشخص نیست اما می توان فهمید که هم چنان مدیران دولتی ما راه حل اول و ساده را بر کار ریشه ای که نیازمند فعالیت و تحرک و پویایی می باشد, ترجیح می دهند.

قیمت تخم مرغ در بازار کاهش چشمگیری یافته و هم اکنون نرخ هر شانه از این محصول به حدود ۱۳۰۰۰ تومان و هر عدد از آن به ۵۰۰ تومان رسیده است.

رشد پايدار و ايجاد اشتغال با تعيين و اعلام بخش های اولويت دار اقتصادی و با حمايت همه جانبه دولت از اين بخش ها، ميسر خواهد شد. به عنوان مثال با توجه به اين موضوع كه مهم ترين مشكلات بخش معدن و صنايع معدني نبود منابع مالي اسـت، از اولويت های اصلي دولت بايد حل اين مشكل باشد، در واقع دولت بايد منابع مالي را به سمت توليد هدايت كند و موجب رونق بخش های توليدی شود.

حجم آب ورودی به مخزن سدهای حوضه کارون بزرگ، کرخه و مارون طی سه ماهه اول سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 31 درصد کاهش داشته است.

در بین کشورهای عمده، تنها ژاپن، یونان، ایتالیا و پرتغال نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بالاتری از آمریکا دارند.

اپلیکیشن پیام‌رسان وی چت در چین به فناوری تشخیص چهره و احراز هویت کاربران مجهز می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به کارت شناسایی، کارهای موردنیاز خود را انجام دهند.

شاید بتوان نام این نوشته را دردنامه نامید یا مرثیه ای بر حال و روز مردم نجیب ایران. مردمی که دست بر هر نقطه ای از زندگیشان می گذاریم, با یک مشکل رو در رو می شویم. از بیکاری و گرانی و مشکلات درمان بگیریم تا ازدواج و مسکن و سایر معیارهای رفاه و امنیت روانی

در صرافی ها هر قطعه سکه طرح قدیم یک میلیون ۴۹۵ هزار و سکه طرح جدید یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان به فروش رسید.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه تصویب قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده و یا استمرار اجرای آزمایشی آن در انتظار تصمیم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است، گفت: مالیات بر ارزش افزوده حامی تولید است و تامین منابع مالی دولت، شهرداری ها و دهیاری ها، حوزه سلامت و ورزش در گرو تعیین تکلیف لایحه مالیات بر ارزش افزوده است.

آیا نارضایتی عمومی و تحرکات اعتراضی اخیر ریشه‌های اقتصادی دارند ؟آیا راه حلی برای عبور از بحرانهای اقتصادی وجود دارد ؟به این سوالها پاسخ خواهیم داد

تشدید تکانه های ارزی در روزهای اخیر موجب شده کار برای فعالان بازار و متقاضیان ارز سخت شود؛ صراف‌ها علت مشخصی برای گرانی های امروز دلار پیدا نمی کنند ولی می گویند این وضعیت به ضرر مردم است!

از ابتدای دولت یازدهم مشخص بود ریاست سازمان برنامه و بودجه - که از ابتدای تشکیل آن در سال ۱۳۲۷ به‌عنوان کارشناسی‌ترین نهاد دولت معروف بود- با فعالیت مهم سخنگویی دولت -که مدیریت افکار عمومی را بر عهده دارد- در یک نفر جمع‌شدنی نیست. در دولت دوازدهم که به نظر می‌رسید که زمان اجرای اصلاحات جدی در حوزه اقتصاد باشد، حل این تعارض نیز جزو فهرست انتظارات بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه نهم دیماه 96 با کاهش 687 واحدی معادل 0.70 درصد به رقم 97 هزار و 211 واحد رسید. این در حالی است که در دو روز پایانی هفته گذشته، شاخص کل بورس در مجموع، 460 واحد کاهش داشت و با رشد 2.4 درصدی در سطح 97 هزار و 899 واحد قرار گرفته بود.

کاهش غیرمنتظره تولید و ذخایر نفت آمریکا و ادامه کاهش تولید توسط اوپک و روسیه و همچنین تقاضای بالا از سوی چین، سبب شد تا قیمت نفت برنت به 66.63 و نفت خام آمریکا به 60.24 دلار در هر بشکه برسد.

برخلاف قراردادهای داخلی، قراردادهای بین المللی همواره در معرض بروز ریسک های متعدد مالی، حقوقی و سیاسی هستند. بسیاری از شرکت های بین المللی به ویژه شرکت های نفتی معظم، طعم اتفاقات پس از «ملی شدن» صنعت نفت را در کشورهای خاورمیانه یا شمال افریقا چشیده اند.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع تقلید شیعیان، فعالیت قاچاقچیان را عامل ضربه زدن به اقتصاد کشور دانست و گفت: در حوزه قاچاق مشکل اساسی فرهنگ و اقتصاد است

بیت کوین یک پول رمز پایه (cryptocurrency) است و به اعتبار رمزپایگی و نیز برخورداری از امنیت چند لایه و بسیار بالا و نیز به میزان کنترل عرضه آن می تواند در دادوستد بین اشخاص و نیز استفاده برای امرسرمایه گذاری مالی مورد استفاده واقع شود.

پس از اپل، گوشی‌های گوگل، بلک‌بری و موتورولا به عنوان مدل‌هایی که مشمول فاز اجرایی مرحله دوم رجیستری می‌شوند، اعلام شد؛ بدین‌ترتیب اقداماتی که تا پیش از این تنها برای گوشی‌های شرکت اپل لازم بود، اکنون به این گوشی‌ها تسری یافته و کاربران نیز باید موارد احتیاط را هنگام خرید و در راستای فعال‌سازی رعایت کنند.

تالار صادراتی بورس کالای ایران شاهد ثبت اولین دادوستد میلگرد فولادی استاندارد ایران به مقصد عراق بود.

نظام بانکی غیرشفاف، بهترین بستر رشد فسادهای مالی ازجمله پول‌شویی، اختلاس، تزریق پول به بخش‌های غیرمولد و سوء استفاده از قدرت خلق پول است؛ لذا نظارت، شفاف‌سازی و رصد جریان‌های پولی نقش مهمی در مبارزه با فساد و تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می‌­کند.

با توجه به اجرای خصوصی‌سازی، انتظار می‌رود دولت چابک تر شده و هزینه جاری کاهش یابد، با اجرای لایحه بودجه ۹۷ انتظار تورم دو رقمی دور از انتظار نیست.

رییس‌ جمهور در حکمی مهندس اکبر ترکان را به عنوان «مشاور رییس جمهور در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری» منصوب کرد.

متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در شهر تهران طی آذرماه سال جاری چهارمیلیون و ۹۹۶ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به‌ترتیب ۴ و ۱۳.۶ درصد افزایش یافته است.

عربستان سعودی در میان کشورهای جهان، با 2/ 0– کم تورم ترین کشور در ماه اکتبر(10 مهر تا 10 آبان) شناخته شد و ونزوئلا با 652/7درصد پر تورم ترین کشور دنیا لقب گرفت.

«دریافتی ماهانه ما از کسورات 14 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی 5100 میلیارد است و باید ماهانه 6000 میلیارد تومان حقوق بازنشستگی بدهیم»(ترکان. 2/10/96) تحلیل این خبر که به نوعی پیش خبر بحران بزرگ ورشکستگی صندوق های بازنشستگی ایران است در کنار اخبار و ارقام بودجه 97 ، نشانگر وقوع یک بی عدالتی اجتماعی در آینده علاوه بر رخداد امروز است

وزیر انرژی روسیه گفت: تولیدکنندگان نفت به محض اینکه بازار به متوازن شدن نزدیک شد، در مورد راهبرد خروج از توافق کاهش تولید بحث و گفت‌وگو خواهند کرد.

مکالمه تلفنی بر بستر وای‌فای (وای‌فای کالینگ) که پیش از این به صورت پایلوت راه‌اندازی شده بود به صورت تجاری و رسمی در کشور راه‌اندازی شد.

اگر ندانیم که بیست سال دیگر جایگاه اقتصادی کشورمان و جایگاه کشورهای همسایه مان کجاست، وقتی از چشم انداز بیست ساله سخن گفته می شود این سخن مبتنی بر حدس و گمان نیست و نمی تواند باشد. این چشم انداز جلوه ای از یک نوع آینده نگری علمی است. اما باید در نظر داشته باشیم که حرکت در مسیر سند چشم انداز نیازمند بینش و نگاهی آینده نگرانه است.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بندهایی از آئین نامه نظام های اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت، مزایای کارکنان شاغل در واحدهای عملیاتی صنعت نفت را شامل کارکنان وزارتخانه ندانست و خواهان مسترد کردن تمام مزایای پرداختی مذکور به خزانه شد.

از لحظه وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری در تهران تا ساعات پایانی شب پنجشنبه بيش از ٢٧ ميليون ليتر بنزين در تهران مصرف شد در حالی که در روزهای عادی مصرف تهران تنها حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون لیتر بنزین بیشتر نیست

آیا کسانی که خود یا فرزندان و یا وابستگانشان در قاچاق کالا سهم دارند، صلاحیت گرفتن مسئولیت در جمهوری اسلامی را دارند؟ چرا دولت این افراد را در مجموعه خود به کار گرفته است؟ رئیس جمهور بر چه اساس با این افراد مماشات می‌کند؟

یک برنامه مخرب در وردپرس شناسایی شده که اولین اقدامش، ذخیره کلیدهای تایپ‌شده در صفحات مهمی مانند صفحه ورود است و جلوگیری از سرقت اطلاعات مهم احراز هویتی باید اسکریپت‌های مخرب را جست‌وجو و حذف کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در بین شاخص‌های توسعه اجتماعی یک جامعه، فرهنگ کار از ضریب بسیار بالایی برخوردار است، گفت: واقعیت این است که در سطوح مختلف فرهنگ کار، دچار نقصان هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متناسب با نرخ سود سپرده ها، نرخ سود تسهیلات نیز باید تا آخر دیماه کاهش یابد.

وزیر نفت: منظور سخن رئیس جمهور که گفته اند، مجموع قیمت بنزین و گازوئیل از نصف قیمت جهانی آنها بعد از افزایش بیشتر نخواهد شد، یعنی قیمت مجموع بنزین و گازوئیل در هر شرایطی و با هر افزایشی بیشتر از ۲ هزار تومان نخواهد شد.

صنعت خودرو سازی صنعتی پویا و روزآمد که می تواند به تنهایی در چرخه اقتصادی کشورها صاحب نقشی تاثیر گذار باشد؛ در ایران هم از سابقه طولانی برخوردار است چنان برخی از تولید کنندگان بزرگ جهانی خودرو روزی همراه با شرکت های خودروسازی ایرانی فعالیت خود را آغاز نمودند ولی امروز آنها بازار خودرو جهان را تصاحب کردند ولی شرکت های خودروسازی داخلی از اشباع نیاز خریداران ایرانی بر نیامدند .

شرکت روسی کاسپراسکی سازنده نرم افزارهای امنیتی شکایتی را علیه دولت ترامپ تقدیم دادگاه کرده است، علت این شکایت ممنوع شدن استفاده از تولیدات کاسپراسکای در نهادهای فدرال آمریکا است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن تشریح دو راهکار سازمان برای فراگیر شدن استفاده از حمل و نقل عمومی از تعلیق یک ماهه شرکت مقصر شناخته‌ شده در تصادف اتوبوس دانش‌آموزان در جاده بندرعباس- شیراز خبر داد و گفت: دولت از محل افزایش قیمت سوخت به حمل و نقل عمومی، یارانه و معافیت اختصاص دهد.

دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که در تعداد مسافران افزایش ۱۹ درصدی رخ داده است، از ورود ۸ الي ۹ هواپیمای برجامی تا پایان سال جاری به کشور خبر داد و گفت: با ایجاد ۱۰ ايرلاين به منظور فاینانس هواپیما موافقت اصولی انجام گرفته است.

مدیر عامل اسبربانک روسیه گفت: ورود نامحسوس دو غول فناوری جهان، گوگل و آمازون به عرصه خدمات مالی، بزودی آنها را به رقیب جدی بانک ها تبدیل خواهد کرد.

بدون تعارف، فشار کسری در بودجه دولت در حال تبدیل شدن به یک مشکل عظیم با آثار فوری است. گرچه کشور با معضلات و بحران‌هایی نظیر بحران محیط زیست، آب، نظام بانکی، و ... مواجه است ولی این بحران‌ها در کوتاه‌مدت و بصورت فوری، سرریز اجتماعی و بیرونی نیافته و تا رسیدن به حد آستانۀ سرریز فاصله دارد.

به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان انرژی جهان، چین پنجمین اجرای آزمایشی تجارت قراردادهای خرید نفت با پشتوانه یوآن را به پایان رساند و با این کار دلار را به چالش کشید.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۲۵۶ دلار و ۴۴ سنت رسید.

الگوی معیشت غرب در طی قرون گذشته همواره به سمت ربا نیل کرده و تئوریسین‌های ربا تلاش داشتند تا با اتخاذ روی‌کردهای فلسفی زود بازده‌ای اقتصاد را در مدت کوتاهی به رشد و شکوفایی برسانند.

گرانی کاغذ در هفته گذشته، دو نشریه کرگدن و سینما را از انتشار کاغذی به انتشار آنلاین و الکترونیکی سوق داد. هر دو نشریه اعلام کرده‌اند، به دلیل گرانی کاغذ موقتا فقط نسخه اینترنتی خود را برای مخاطبان عرضه می‌کنند.

دو کارشناس اقتصادی اعلام کردند حباب قیمتی بیت کوین حتی از بزرگترین حباب قیمتی تاریخ جهان که در آلمان اتفاق افتاد نیز فراتر رفته است.

دبیر انجمن صنایع لبنی، از تقاضای دامداران برای افزایش نرخ خرید شیرخام توسط کارخانجات خبر داد و گفت: ستاد تنظیم بازار در مورد قیمت سه فرآورده لبنی تصمیم می‌گیرد.

طبق آمارهای رسمی حجم ذخایر تایید شده گاز طبیعی در ایران برابر با ۳۴ هزار میلیارد متر مکعب است که ۱۷.۸ درصد از کل ذخایر تایید شده گاز در دنیا است.

دیگر عربستان نیست که در بازار نفت قدرت نمایی می کند بلکه روسیه است که می تواند قوانین توافق های نفتی را تعیین کند و یک بازیگر اصلی و مهم در بازار انرژی دنیا باشد.

بودجه براي شفاف شدن نياز به تغييرات اساسي و بسياري دارد. يكي از اين تغييرات بايد در راستاي جامعيت بودجه باشد.

ولی‌الله سیف: در گذشته ۲۵ درصد فعالیت ها در بازار پول به طورغیر شفاف و توسط موسسه هایی انجام می شد که هیچ نظارتی بر آنها وجود نداشت اما امروز دیگر موسسه مالی غیرمجاز نداریم.

امروز رئیس جمهور لایحه بودجه سال 1397 كل كشور را وفق اصل 52 قانون اساسی تسلیم مجلس كرد .وی در نطق بودجه ای خود گفت: "لایحه بودجه سال 1397 برشی از برنامه چهارساله دولت است."

مستندات لایحه بودجه 97 نشان می‌دهد دولت افزایش قطعی قیمت حامل‌های انرژی را کلید زده و درآمد ۱۷هزار میلیارد تومانی از این محل پیش‌بینی کرده است؛ اما بنا به متن تبصره 18، احتمال اجرای آن در پایان سال جاری وجود دارد.

خیلی از ما زمانی که مسئولان خواسته اند تا قیمت کالا یا خدماتی را گران کنند و بخشی از توجیه آنها گرانی همان کالا در کشورهای اروپایی و آمریکایی بوده این حرف را شنیده ایم یا بر زبان آورده ایم که "مگر ما حقوق دلاری می گیریم که قیمت دلاری پرداخت کنیم؟"

وزیر نفت عراق گفت: ایران و عراق قرارداد سوآپ نفتی امضا کردند که به موجب آن روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت از میادین کرکوک به ایران تحویل می‌شود و ایران نیز نفت فرآوری‌شده تحویل خواهد داد، همچنین قرار است خط لوله جدیدی احداث شود.

بیایید نگاهی به زندگی خودمان کنیم چقدر نرخ ارز در این زندگی تاثیر گذار است؟ چقدر از زندگی ما وابسته به نرخ ارز است؟ شاید اگر تلفن همراه و وسایل الکتریکی و خودرو را کنار بگذاریم دیگر در زندگی ما نرخ دلار تاثیری نداشته باشد

مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی از تسهیل وثایق تسهیلات بانکی مبتنی بر اصلاحیه اخیر آئین نامه تسهیلات اعطای بانکی از سوی هیئت وزیران خبرداد.

با وجود این‌که در بخشنامه بودجه سال آینده درصد افزایش حقوق کارکنان پنج درصد و به طور مشروط ۱۰ درصد تعیین شده بود، اما در نهایت هزینه‌های جاری دولت با افزایش حقوق ۱۰ درصدی بسته شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس درباره آخرین وضعیت پرداخت یارانه صادراتی به تجار مرکبات، گفت: صادرکنندگان نسبت به صادرات این محصولات اقدام کنند و نگران دریافت یارانه صادراتی نباشند، ممکن است در پرداخت تاخیرهایی وجود داشته باشد اما یارانه صادراتی براساس توافق صورت گرفته پرداخت می‌شود.

گزارش یكصد روزه رییس‌جمهور مهم‌ترین برنامه اشتغال‌زایی دولت را «كارورزی» معرفی كرده است.

تاکنون شنیده‌اید که می‌گویند، فلانی یک تویوتا کرولای قدیمی دارد و حاضر نیست دست از آن بکشد؟ تا به حال از همسایه‌‌تان شنیده‌اید که خودرویی دارد که هنوز بعد از سال‌ها حتی جلوبندی آن به تعمیر نیاز پیدا نکرده است؟

در پی رشد قابل توجه خرید نفت چین و کره جنوبی از ایران، واردات ۴ مشتری عمده آسیایی نفت ایران از این کشور در ماه سپتامبر برای سومین ماه متوالی افزایش داشت و به بالاترین رقم از ماه مارس تاکنون رسید.