انتصاب، جبران خلاء انتخاب

   
انتصاب، جبران خلاء انتخاب

اعتراضات دی ماه 96 چند نکته مهم به همراه داشت که متاسفانه هیچکس در کشور از این اتفاقات درس نگرفت. رهبری تاکید کردند که نهادهای نظامی بنگاه های اقتصادی خود را در اختیار بخش خصوصی بگذارند، اما چندان جدی گرفته نشد.

هادی حق پرست: اعتراضات دی ماه 96 چند نکته مهم به همراه داشت که متاسفانه هیچکس در کشور از این اتفاقات درس نگرفت. رهبری تاکید کردند که نهادهای نظامی بنگاه های اقتصادی خود را در اختیار بخش خصوصی بگذارند، اما چندان جدی گرفته نشد. وزیر کشور به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی و مسئول بررسی و تهیه گزارش اتفاقات به رییس جمهور در مصاحبه های خود تاکید کردند که هیچ ردی از سازماندهی وجود نداشته است.

همه فکر می کردیم که مسئله اقتصادی و بیکاری یا بدهی موسسات مالی غیرمجاز بوده است، اما آمار نشان می دهد که 60درصد معترضان شاغل بوده اند!
هیچ یک از مسئولین متوجه این موضوع نیست که 40سال از انقلاب گذشته و شرایط و مطالبات نسل جدید تغییر کرده و شاید اگر بخواهیم دقیق بگوییم، افتاقا به نظر اصل سخن، بازگشت به ارزش ها و اصول انقلاب چون عدالت و اخلاق و شفافیت سیاسی و اقتصادی است که سخت فراموش شده.

مسئولان متوجه نیستند که کسی چون دکتر علی اکبر ولایتی که در سال 92 خود را به معرض رای ملت قرار داد، و حدود 2میلیون در کشور 80 میلیونی رای آورد، در عین حال چند مسئولیت کلان دارد که هر کدام در روز متوسط 12 ساعت زمان از ایشان می گیرد، اگر تعهدی در میان باشد، چطور ممکن است که ایشان در 24 ساعت چند مسئولیت کلان داشته باشد؟ ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس هیئت امنای دانشگاه ازاد اسلامی، عضو شواری عالی انقلاب فرهنگی و ریاست بیمارستان ابن سینا را چطور ممکن است یک نفر مدیریت کند؟

به همین ترتیب این نقد به آقای محسن رضایی و حداد عادل نیز وارد است و روشن است که چه وقت می خواهیم این دست از موضوعات را حل و فصل کنیم؟!

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

پربحث‌های امروز

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

آخرین عناوین