کور و کر و کنگ و گیج

   
کور و کر و کنگ و گیج

جامعه ای که بیشترین آمار جستجوی کلیدواژه های سکس را دارد و شخصیت های محبوب و پرطرفدار شبکه های اجتماعی اش مهناز افشار، بهنوش بختیاری و رامبد جوان هستند .

هادی حق پرست: از طرفی طبق گزارش سالانه شفافیت بین الملل در شاخص فساد در ایران، در سال 2012 سقوط کرد. کشور ما از نظر شاخص های فساد مالی در 8سال قبل از 1392 به میزان 56 رتبه سقوط داشته است و از بین 177 کشور رتبه 144 را به خود اختصاص داده که این رتبه فقط در سال های 91، 92 11 پله تنزل کرد.

از دیگر سو، از قوه قضاییه و نیروی انتظامی تا دستگاه های فرهنگی و اجتماعی درگیر مسئله پیشگیری از جرم شده اند. قطعا و بدون تردید این خدم و هشم تشریفاتی بیش نیست  و البته چند فرصت شغلی برای دوستان و آشنایان که باید ایجاد کرد.

والا پیشگیری از جرم نیاز به این همه درگیری و حرف و حدیث ندارد. نیاز به این همه تشکیلات و جلسات ندارد. راهکار برای پیشگیری از جرم ترمیم و اصلاح و آموزش نظام خانواده است و پس از آن بهبود وضع معیشتی مردم. مادامی که نظام خانواده در کشور دچار آسیب و ضعف است هیچ یک از اقدامات برای پیشگیری از جرم فایده ندارد.

جامعه ای که بیشترین آمار جستجوی کلیدواژه های سکس را دارد و شخصیت های محبوب و پرطرفدار شبکه های اجتماعی اش مهناز افشار، بهنوش بختیاری و رامبد جوان هستند و هیچ اطلاعات و شناختی نسبت به پرفسور حسابی، مریم میرزاخانی و علامه جعفری ندارد، جامعه ای که سراسر موسیقی و سینما اش ابتذال و سطحی نگری باشد و هیچ شناختی نسبت به موسیقی و سینمای فاخر نداشته باشد، بدیهی است که این چنین گرفتار چگونگی زندگی کردن باشد. چنین جامعه ای محکوم به شکست و هدر دادن وقت و هزینه های خود است. پیشرفت ندارد، اما پسرفت و درماندگی حتما. نا امیدی و عصبانیت دارد یا شاید هم هیجان و خوشحالی، اما آرامش هرگز.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

پربحث‌های امروز

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

آخرین عناوین