باید بشود، نباید بشود

   
باید بشود، نباید بشود

یادداشت های سردبیر:

نظرنگار-هادی حق پرست: این عنوان، خلاصه اظهارات هر کسی است که در کشور در هر سطحی نظر می دهد. از رییس و کارشناس یک اداره تا مدیر کل و وزیر همگی تنها اظهارفضل می کنند. می گویند در فلان مسئله باید اینطور عمل کنیم و در این چالش می بایست آنگونه که سابقا عمل می شد ادامه دهیم.

بیان یک سری جملات زیبا و کلی گویی بی حاصل و بیجا و بی فایده که هیچ ربطی به گویندگان و شنوندگان هم ندارد. چون بایدها و نبایدها برای کارشناسان، محققان، پژوهشگران و صاحب نظران است و رییس اداره، مدیرکل و وزیر و... موظف به اجرای این دستورات و نظرات در سطح مجریه هستند و نه اینکه سطور را از مقالات و پژوهش ها انتخاب و در این جلسه یا آن همایش بازگو و بازخوانی کنند. این باید و نبایدها به درد مردم نمی خورد، ربطی هم به آنها ندارد. آنها مسئولیت اجرایی ندارند. پس شنیدن این آسیب ها و راهکارهای اجتماعی برای آنها بی فایده هست.

مردم به اندازه کافی در معیشت و زندگی خود با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و نیازی به شنیدن آن از زبان مسئولین ندارند. اما مسئولین چون که خود از مشکلات مردم خبر ندارند، وقتی در پژوهش ها و گزارشات کارشناسان می خوانند گویی به هوش آمده یا نکته مجهولی را کشف کرده اند و بلافاصله فریاد می کنند. در صورتی که اصلاح امور و رفع مشکلات و آسیب ها وظیفه آنهاست و نه گفتن آن. کشور با بیانات و منویات آنها به جایی نخواهد رسید، باید آستین بالا زد و آنچه گفته می شود را اجرایی و در ساحت عمل متحقق کرد..

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

پربحث‌های امروز

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

آخرین عناوین